LED TRUBICE

Led trubice sú zdrojom svetla, ktorý sa používa ako náhrada klasických žiaroviek. Vyrábajú sa v rôznych dĺžkach a v 2 rôznych prevedeniach: T5 a T8. T5 trubice sú tenšie a vyrábané v oveľa viac dĺžkach ako T8, ktoré sú hrubšie a vyrábajú sa v dĺžkach 60cm, 90cm, 120cm, 150cm a výnimočne 180cm. 

LED trubice classic – priama náhrada žariviek

Svojou svietivosťou sa najviac približujú žiarivkám. Sú najekonomickejšou variantou LED trubíc, kde cena začína už pri 3,99€ za kus pri 60cm dĺžke. 

Vysokosvietivé A++

Nové modely LED trubíc so skvelou účinnosťou a energetickou triedou na úrovni A++. Svietivosť dosahujú až 1200 lumenov pri 60cm dĺžke, 2300 lumenov pri 120cm a až 3000 lumenov pri 150cm variante. Je ideálne ich použiť pokiaľ v danom priestore potrebujeme viac svetla, ale zároveň chceme zachovať pôvodné svietidlá a znížiť tým celkovú investíciu.

Na obrázku môžme vidieť porovnanie medzi starým osvetlením vľavo a novým LED osvetlením vpravo.Staré žiarivky vs LED trubice 

Špeciálne potravinárske LED trubice:

Mäsová – Vyžaruje ružovkasté svetlo, ktoré umožňuje vyniknúť všetkým mäsovým výrobkom. Ich farba sa zdá tmavšia, červenšia a oveľa výraznejšia. Je teda vhodná pre pulty na predaj mäsa.

Zeleninová – Jej zelenkavé svetlo dáva vyniknúť  prirodzeným farbám zeleniny a sú vhodné pre všetky obchody, kde je potrebné zvýrazniť predávané produkty.

Pečivo – vyžaruje sýte žlté svetlo, ktoré skvele zvýrazňuje prirodzenú zlatistú farbu čerstvého pečiva.

Morské plody – Jej svetlo je veľmi studeného odtienu, čo práve vyhovuje morským plodom. Vyzerajú oveľa čerstvejšie a sviežejšie.

Rast rastlin – LED trubica so špeciálnym svetlom, ktoré podporuje rast rastlín. Jej použitie je teda naozaj široké a úspora energií oproti klasickým riešeniam na osvetlenie rastlín je značná. 

InštaláciaLED TRUBICA SCHEMA ZAPOJENIA_12 spôsoby výmeny starých žiariviek za LED.

Prvá možnosť je, pokiaľ sa jedná o novšie svetlo a nemá klasické štartéry. Vtedy je nutné svetlo fyzicky prerábať. LED trubice V-TAC sú napájané len z jednej strany, zatiaľ čo žiarivky z oboch strán. Taktiež je v elektrickom obvode elektronický predradník, ktorý s novými zdrojmi svetla fungovať nebude. Musíme ho teda obísť. Celá prerábka spočíva v „obídení“ elektronického predradníka a natiahnutia napájania priamo do držiaka trubice na jednu stranu. Pripája sa tam aj fáza (L) aj nulák (N). Trubica sa následne vkladá stranou s nápisom (INPUT) na tú stranu, kde sme priviedli napájanie.

Druhý spôsob inštalácie je jednoduchší. Pokiaľ svietidlo obsahuje klasický magnetický predradník a štartér. Stačí starý štartér vymeniť za LED štartér, ktorý je pri našich trubiciach vždy pribalený. Po výmene štartéra je možné našu trubicu jednoducho vložiť miesto starej a všetko bez problémov funguje.

Úspora energie je pri výmene žiariviek výrazná. Je potrebné k celkovej spotrebe trubíc napr. 4x 18W prirátať ešte spotrebu samotných predradníkov. Tá zvyšuje celkovú spotrebu trubíc o približne 20-30%. Z pôvodných 72W žiariviek sa teda dostávame na reálnu spotrebu až 93,6W. Pri výmene za LED sa táto spotreba zníži na necelých 40W.

Všetky LED trubice sa dodávajú vo všetkých farbách svetla. Kým teplá farba je určená hlavne ľuďom, ktorým vyhovuje žltá farba starých žiaroviek, najpredávanejšou farbou je jednoznačne denná biela. Svetlo je oveľa výraznejšie, vytvára lepší kontrast a celý interiér pôsobí vzdušnejšie a modernejšie. Je to svetlo vhodné aj na prácu napríklad do kancelárií. Svetlo je stále príjemné na oči a nieje príliš ostré. Studená farba svetla sa využíva tam, kde je potrebný čo najväčší kontrast a najostrejšie svetlo, pri ktorom vidno všetky detaily. Napríklad výrobné priestory, autoservisy, umyvárne a podobne.

 
4
40 1440
Značky
Farba svetla

Stránka 1 z 3 - 37 položiek celkom

Stránka 1 z 3 - 37 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.